<- Powrót

Wróć do strony głównej!

Nasze stawy to nie tylko woda i ryby, to także konkursy i wiele imprez i festynów

"Redkowickie stawy wzywają do ekologicznej postawy"

 

Takie było hasło konkursu, zadaniem dzieci ze szkoły podstawowej w Redkowicach było stworzenie obrazu nawiązującego do tego hasła. Odpowiedź ze strony dzieci wprawiła nas w osłupienie, ponieważ nie spodziewaliśmy się tylu pięknych prac. Dzieci bardzo przyłożyły się do konkursu, co utrudniło wyłonienie zwycięzców. Wybór najlepszych prac był jak najbardziej uczciwy. Otrzymaliśmy anonimowe "dzieła", spośród których wybraliśmy najlepsze z przedziału klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Wyniki zostały ogłoszone, nagrody rozdane, a obrazy przeobraziliśmy w tablice, które teraz znajdują się na terenie zielonej enklawy.

Festyny

 

Kilka razy do roku, jeśli tylko pogoda dopisze są organizowane Festyny. Są atrakcje dla każdego, staramy się by nikt się u nas nie nudził. Załatwiamy dmuchane zamki, zjeżdżalnie, są też konkursy, loterie, strzelnice, tańce, karaoke i wiele wiele innych atrakcji. U nas zawsze znajdzie się coś do zjedzenia: kiełbaski z grilla, grochówka, ciasta, ciasteczka, FoodTrucki i inne. 

Na nasze festyny zapraszamy przedstawicieli samorządów. Zapraszamy lokalne władze, którzy ostatnim razem sadziły u nas drzewa na "Skwerze Włodarzy". Festyny staramy się zawsze organizować nawiązując do okazji: dzień dziecka, rozpoczęcie czy zakończenie lata, są to też różne rocznice. Organizujemy je przy współpracy z Gminą, KGW Redkowice, a czasem sięgamy po zewnętrznych sponsorów, których niestety nie jest łatwo pozyskać. 

Adres:

 

Redkowice

84-351 Redkowice

gm. Nowa Wieś Lęborska

Kontakt:

 

 

  skrytka@lowisko-redkowice.pl